Oprava turbodmychadla

Turbodmychadlo které bývá bězně označováno jako „turbo“ je součástí příslušenství motoru, které dodává více vzduchu do válce motoru spalujícího palivovou směs. Díky tomuto dodatečnému přívodu vzduchu se zvyšuje výkon spalovacího motoru. Turbodmychadlo se skládá ze dvou součástí - turbíny a kompresoru, které jsou spojeny hřídelí.

Společnost VAG-Expert má profesionální dílnu na opravu turbodmychadel. Disponujeme specializovaným nářadím (široká škála speciálních zařízení, profesionální vyvažovačky pro opravu turbodmychadel, zkušební stůl TurboTest Cimat) a personálem vyškoleným v tomto oboru. Opravujeme všechny modely turbodmychadel z osobních a nákladních automobilů i strojů. Díky generální opravě v naší dílně je účinnost turbodmychadla obnovena za zlomek pořizovací ceny (nové turbodmychadlo stojí od několika do několika desítek tisíc zlotých).

Podívejte se na video o generální opravě turbodmychadla


Zjištění poruchy turbodmychadla uživatelem vozidla není samozřejmostí, a proto často zůstává dlouho bez povšimnutí. Na poruchu může upozornit mimo jiné pokles výkonu, hlučný chod turbíny a oblaka tmavých (černých nebo tmavě modrých) výfukových plynů vycházejících z výfukového potrubí.

Proces opravy začínáme posouzením případného vnějšího poškození, poté celou jednotku rozebereme a těleso jde na čištění, při kterém se odstraní veškeré nečistoty a stopy koroze. Díky přesnému měření součástí víme, které komponenty je již třeba vyměnit a které lze po renovaci nadále používat. Bez ohledu na stupeň opotřebení vždy vyměníme ložisko rotoru, axiální kroužky, olejové trysky a všechny těsnicí součásti. Po montáži všech součástí zkontrolujeme tlak a výkon turbodmychadla na profesionálním zkušebním zařízení. Během testů je turbodmychadlo zrychleno nejdříve na 40 000 a poté na 250 000 otáček za minutu, což simuluje provoz systému za normálních podmínek.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak opravujeme kompresory, navštivte turbo-expert.pl.

Viz také

Kolonia 19, 43-430 Skoczów
woj. śląskie, Polska
NIP: 5481011421
Pondělí - Pátek: 8.00-18.00
Sobota - Neděle: Uzavřený
Přidat do kontaktů
Přejděte nahoru

Zavoláme vám zpět!
Zadejte své telefonní číslo:
+
-
-
-
Vaše telefonní číslo nebude použito pro marketingové účely ani nebude přeposíláno. Zavoláme vám pouze zpět.
Promluvte si s odborníkem
pro klienty z Polska:
(+48) 572 100 100 (+48) 669 20 30 40 (+48) 334 321 444
pro zákazníky z České republiky:
(+420) 55 80 80 009
pro zákazníky ze Slovenska:
(+421) 22 120 12 44