Oprava filtrů DPF / FAP

Filtr pevných částic je součástí výfukového systému moderních vozů se vznětovým motorem. Ten se začal používat v roce 2006 se zavedením evropských norem pro výfukové plyny EURO 4.

Filtr pevných částic je zodpovědný za zachycování částic sazí obsažených ve výfukových plynech a jejich následné spalování. Existují dva typy filtrů: FAP, počítané mezi takzvané mokré filtry, které ke spalování usazených sazí používají speciální přísadu do paliva, a suché filtry, takzvané DPF, v nichž dochází ke spalování sazí, kdy výfukové plyny dosáhnou teploty přibližně 600 stupňů Celsia.

Prach, který se dostane do filtru, jej postupně ucpává, což vede ke snížení účinnosti. Vůz dosahuje zvýšených volnoběžných otáček, ventilátor běží stále intenzivněji, klesá výkon, rychleji se spotřebovává palivo, aktivuje se nouzový režim, dochází k častým pokusům o opravu DPF za jízdy, může se objevit přebytek motorového oleje. Ignorování problému zaneseného filtru pevných částic může skončit zablokováním motoru nebo turbodmychadla a také zadržením osvědčení o registraci a pokutou.

Nový DPF filtr představuje výdaj v řádu několika tisíc PLN, ale jeho výměna není nutná – DPF filtr lze účinně opravit, i když někteří lidé se raději zbavují problému vyjmutím filtru, čímž volí poškozování životního prostředí a provoz na hranici zákona. Náklady na opravu filtru DPF nebo FAP jsou srovnatelné s náklady na jeho odstranění. Díky naší práci bude filtr pevných částic jako nový. Upozorňujeme vás, že filtr DPF nebo FAP se nevyplatí odstraňovat, protože dopravní zákon v této oblasti se má v budoucnu zpřísnit – vůz bez DPF nemusí projít roční prohlídkou.

Provádíme opravy filtrů pevných částic DPF a FAP u osobních i nákladních automobilů.

Oprava filtru pevných částic není nic jiného než důkladné vyčištění od sazí, popela, PM10 a všeho, co se na něm usazuje – odstraníme až 98,5 % nečistot. Při opravě DPF filtrů se spoléháme na inovativní postup čištění pomocí zařízení Swiss FF Solution.

Další podrobnosti o opravě DPF filtrů naleznete na našich webových stránkách dpf-expert.pl.

Podívejte se na to, jak probíhá oprava filtrů pevných částic DPF/FAP ve společnosti Vag-Expert:

Viz také

Kolonia 19, 43-430 Skoczów
woj. śląskie, Polska
NIP: 5481011421
Pondělí - Pátek: 8.00-18.00
Sobota - Neděle: Uzavřený
Přidat do kontaktů
Přejděte nahoru

Zavoláme vám zpět!
Zadejte své telefonní číslo:
+
-
-
-
Vaše telefonní číslo nebude použito pro marketingové účely ani nebude přeposíláno. Zavoláme vám pouze zpět.
Promluvte si s odborníkem
pro klienty z Polska:
(+48) 572 100 100 (+48) 669 20 30 40 (+48) 334 321 444
pro zákazníky z České republiky:
(+420) 55 80 80 009
pro zákazníky ze Slovenska:
(+421) 22 120 12 44